Tlačíte veľa a často? Zamýšľali ste sa niekedy nad tým aké sú vaše mesačné náklady na tlač? Tlač a kopírovanie dokumentov patrí k základným a nevyhnutným činnostiam každej fungujúcej organizácie. Správne zvolená tlačiareň nám dokáže ušetriť veľa nákladov. Našim firemným zákazníkom vždy odporúčame zamyslieť sa skôr nad prenájmom tlačového zariadenia. Nielenže nemusíte riešiť vysokú finančnú prvotnú investíciu, ale nestaráte sa ani o údržbu zariadenia či výmenu tonerov.

Všetko jednoducho necháte na nás a my na základe presnej analýzy tlačového prostredia identifikujeme vaše skutočné potreby a na základe toho vám odporučíme správne tlačové riešenie.

Prenájom tlačiarní: šetrí čas, peniaze, životné prostredie

Na základe úspechu originálnej rady tlačiarní WorkForce Pro, uviedol EPSON na trh novú radu podnikových pigmentových zariadení - série WF-C5000. Toto multifunkčné zariadenie pre pracovné skupiny je ideálne do podnikových prostredí, od malých kancelárií až po veľké korporácie, ktoré tradične používali laserové tlačiarne a chcú znížiť náklady na tlač a zvýšiť produktivitu. To zároveň znižuje dopad ich podnikania na životné prostredie a zlepšuje ich povesť v oblasti sociálnej zodpovednosti podniku.

Toto zariadenie pomáha podnikom ušetriť najmenej 50% ich nákladov na jednu farebnú stránku oproti porovnateľným laserovým modelom. Ponúka najrýchlejšiu tlač prvej stránky (FPOT) vo svojom segmente ako pre farebnú tlač (5,3 sekundy), tak pre čiernobielu tlač (4,8 sekundy) oproti porovnateľným laserovým tlačiarniam.

Mimo toho dokážete ešte ťažiť z nízkej spotreby energie bez výrazného ohrozenia výkonu, kedy sa spotrebováva minimálne o 90% menej energie ako u porovnateľných laserových modelov.

Výmenou laseru za business pigment:

- výrazne znížite množstvo odpadu a energie - môžete produkovať až o 99% menej odpadu a spotrebovať až o 96% menej energie ako pri používaní laserovej tlačiarni

- získate rýchlejšiu a spoľahlivejšiu tlač - atramentová tlačiareň Epson je až 3,5-krát rýchlejšia ako laser a znižuje čas zásahu používateľa až o 98%

prenajom tlaciarni comtec

Výhody prenájmu tlačiarní:

  • nulová počiatočná investícia
  • optimalizované náklady na tlač
  • tlač až 100 strán za minútu (bežné tlačiarne majú výkon 30 strán za minútu)
  • neprekvapia vás žiadne nepredvídateľné poplatky - náklady na údržbu, náhradné diely a výmenu tonerov sú zahrnuté v paušálnom poplatku
  • online monitoring zariadenia
  • v prípade potreby vám zabezpečíme náhradný stroj
  • zaškolenie zamestnancov
  • odpadá vám starosť o likvidáciu nefunkčného prístroja

Viac informácií nájdete aj na stránke: ww.tlacte.sk 

Smernica EÚ o energetickej účinnosti

Účelom Komisie EÚ pre energetickú účinnosť EÚ je podpora krajín EÚ v znižovaní dopadu ich činnosti na životné prostredie úsporami energie a znížením energetickej náročnosti.

Vo veľkých spoločnostiach, ktoré používajú laserovú tlač, je spotreba energie týchto tlačiarní jedným z 5 najvyšších výdavkov. Takže jednoduchá výmena laserovej tlačiarne za pigmentovú, môže znížiť jednu z najväčších položiek o 95 %!

Dávajte teda pozor, pretože pri obstarávaní v EÚ je verejný sektor vyzývaný k nákupu energeticky úsporných budov, výrobkov a služieb a miestny predstavitelia by mali vo svojich budovách každoročne vykonávať najmenej 3% renováciu za účelom zníženia spotreby energie. Veľké spoločnosti budú tiež vykonávať audity spotreby energie, ktoré im pomôžu nájsť cestu k zníženiu jej spotreby. Je teda vhodné vziať na vedomie, že môžete byť s touto iniciatívou v súlade a propagovať svoju spoločnosť ako energeticky účinnú.

Tieto iniciatívy zdôrazňujú jednoduchý a voľný prístup k údajom o spotrebe. Preto sme hrdí na EPSON business pigmentovú technológiu, vďaka ktorej neznížite len spotrebu energi či obsah COale vďaka vysokokapacitným náplňam znížite aj odpad zo spotrebného materiálu. 

Prejdite z laserovej tlačiarne na Epson Business pigmentovú tlačiareň a šetrite tak peniaze a životné prostredie. Kalkulačku úspory energie a CO2 viete použiť k porovnaniu rôznych produktov, ktoré plánujete vymeniť a zistíte potencionálne úspory, ktoré by mohli vzniknúť pri používaní pigmentových tlačiarní Epson. 

kalkulator spotreby tlaciarne Kreslicí plátno 1 kopie 17 

TLAČIAREŇ DO FIRMY - PRENÁJOM WORKFORCE ENTERPRISE WF-C20590 

Kancelárska tlačiareň s mimoriadnou rýchlosťou 100 obrázkov za minútu. Táto spoľahlivá a voči životnému prostrediu šetrná multifunkčná farebná tlačiareň pre firmy umožňuje celému oddeleniu tlačiť dokumenty vysokej kvality vo formáte až A3 pri extrémne vysokej rýchlosti 100 obrázkov za minútu.

 

 

Zdroj: www.epson.eu