Upozornenie: Keďže nechceme podporovať začínajúcich „Script Kiddies hackerov“ v článku nižšie okrem názvu firiem nespomíname ani názvy nástrojov, ktoré útočník použil. 


Tento príbeh sa stal ešte koncom roka 2021. Nie všetky podrobnosti budú opísané úplne presne a do detailov.

Prostredie

Kde bolo tam bolo, nachádza sa jedna menšia firma s predajňou. Firma má vlastný server založený na Hyper-V s dvoma virtuálnymi servermi – Doménový radič (VM DC) a  Aplikačný server (VM APP). Celý hlavný systém tejto firmy beží vo VM APP, ktorý zároveň funguje ako terminálový server kde sa na RDP pripájajú pokladne a aj zamestnanci. 

Ransomware costs

Pre organizované gangy aj amatérskych zločincov ponúka ransomvér rýchly spôsob, ako zarobiť peniaze. A najmä s rozširovaním ransomvéru ako služby na temnom webe nie je potrebný technický génius, aby ste spustili útok.

shutterstock 1687265992

Čo je to globálny nedostatok čipov? Ako môže vaša firma zvládnuť túto krízu? Kedy sa podľa predpovedí skončí nedostatok čipov? Tieto a ďalšie otázky sú zodpovedané v tomto článku.

 

146083626 m 1

Je pravdepodobné, že ste už o virtuálnej súkromnej sieti počuli. S pokračujúcou pandémiou rastúca hrozba kybernetických útokov ďalej popularizovala používanie sietí VPN na celom svete na zabezpečenie kybernetickej bezpečnosti firiem a jednotlivcov.

Business Automation Tips 1030x579 1

Automatizácia zjednodušuje všetky oblasti podnikania automatickým vykonávaním úloh, ktoré by ste inak vy alebo zamestnanec museli robiť manuálne. Príklady automatizácie nemusíte hľadať ďalej ako vo svojej doručenej pošte.

Je to e-mail „prepáč, že som ťa vynechal“ od predajcu, ktorý ti práve nechal hlasovú správu. Narodeninový kupón z reštaurácie. Pripomenutie od predajcu, že ste pridali produkt do nákupného košíka, ale nikdy ste neklikli na „kúpiť“.

Naprieč odvetviami sa automatizácia stala kľúčom k úspechu: podľa výskumnej firmy Gleanster takmer 80 % najvýkonnejších spoločností využíva automatizáciu marketingu viac ako 2 roky.

 

blog 1200x628 facebook uniky

Mnoho osobných údajov sa časom nemení. Prečítajte si, čo môže pre vás znamenať nedávny únik starších dát z Facebooku.

images

Kontrola ochrany údajov a súkromia a podávania správ a analýz účinnej obrany pred hrozbami sa presúva do zasadacej miestnosti, pretože organizácie chápu potrebu bližšie sa pozrieť na to, ako efektívne je ich zabezpečenie. V reporte to spoločnosť Gartner označuje ako „novú éru ohlasovania rizík predstavenstvu“ a poznamenáva, že „členovia predstavenstva si stále viac uvedomujú dôležitosť informačnej bezpečnosti a zaujímajú sa o ňu“.

 

mobile

Ak ste už aktualizovali svoj telefón (Apple alebo Android) na najnovšiu verziu - iOS 14 alebo Android 11, mohli ste zaznamenať, že prišli s vylepšenou ochranou súkromia.

Tieto nové verzie vám umožňujú ľahšiu kontrolu a zmenu osobných údajov a funkcií telefónu, ku ktorým majú jednotlivé aplikácie prístup. 

netwiseWP

Keď sa dozviete o únikoch dát, pravdepodobne budete myslieť na veľké spoločnosti a podniky - nie na malé a stredné spoločnosti. Bohužiaľ, je to práve táto mentalita, ktorá necháva mnohých majiteľov firiem nepripravených.

 

Zalohovani v dobe koronavirove 1024x931

Všetci vieme aké je v dnešnej dobe dôležite zálohovanie údajov. Spoločnosť Acronis vydala najnovší prieskum, ktorý bol prevedený na účastníkoch konferencií Acronis Cyber Protection Roadshow. V prieskume sa mimo iného zisťovalo aj to, či samotné zálohovanie je pre firmy postačujúce.